Skautské středisko
Zlatá stezka Prachatice

Výlet z Chrobol přes Jelemek do Prachatic (19.11.2011)

Výlet z Chrobol přes Jelemek do Prachatic (19.11.2011)

Výlet oddílu Orin.

Téměř již tradičně jsme se sešli v sobotu ráno na vlakovém nádraží. Počasí bylo mlhavé a chladné, i tak jsme však vyrazili vláčkem do Chrobol a odtud nejprve směrem na Jelemek. Po cestě jsme si zahráli nejprve hru na pozorování okolí, což nám však dělalo trochu problémy a moc často jsme správnou odpověď na Niki nebo Vlaďky otázku nevěděli.

Kousek za vsí je chráněné území, které e jemnuje Chrobolské tisy. Jsou tam tisy hodně staré a hodně veliké. Udělali jsme u nich svačinovou pauzu a vyluštili nápovědu ke ekšce, kterou jsme pak našli. Kopec, který jsme kvůli tomu museli zdolat, byl horší než v běhu o Basumský dort, ale tentokrát to nebylo na čas a tak jsem nahoru vylezli celkem nezadýcháni.

O kousek dál jsme si zahráli i hry na zahřátí, abychom překonali chlad, který do nás pouštěla všudypřítomná mlha. Podle fotek poznáte, že nasazení při hře bylo maximální.

Měli jsme v plánu uvařit si k obědu polévku a vhodné místo k rozdělání ohně jsme našli na louce v dostatečné vzdálenosti od památných starých buků. Pro tuto akci jsme se rozdělili na dvě skupiny Pavouk, Snickers, Johanka a Ilča, Adam, Erika a Saša. Oběma se podařilo, i přes nepříznivé povětrnostní podmínky, rozdělat oheň a uvařit polévku celkem rychle. První skupině se pak nevyplatila nepozornost, kdy nechali svůj kotlík s polévkou ležet na zemi a Ben, který nás na této výpravě doprovázel, využil okamžiku a dopřál si téplého pokrmu plnými doušky. :-) Naštěstí jsme ještě měli v zásobě buřtíky, které jsme si na ohýnku opekli.

U ohně jsme se také hezky zahřáli a po jeho uhašení a zahlazení ohnišť jsme vyrazili dál. U nedalekého stavení na nás výhružně štěkal zdejší obranář, jezevčík hladkosrstý, ale projít nás naštěstí nechal. Do Jelemka už to pak bylo jen kousek.

Na konci vsi nás zdravily ovečky a o kousek dál jsme objevili další kešu, pro kterou jsme tentokrát museli vyšplhat na strom, čehož se nadšeně ujali Smíšek a Pavouk.

Další zahřivací hra byl plná legrace, ale skončila srážkou Ilči s Pavoukem, kterou oba odnesli bolestí jedné nožky a Ilča navíc pořádným otokem pod pravým kolenem. Naštěstí neměli problém pokračovat dál v cestě. To už jsme šli po modré turistické značce směrem na Zdenice. Tam Vlaďka odvedla domů Bena, který už měl uťapané nožičky a navíc byl po několika koupelích v loužích úplně špinavý. Po krátké době se k nám opět připojila a vedla nás z kopce zkratkou, až jsme vyšli kousek nad nemocnicí.

U nemocnice nás Snickers upozornil na kešku, kterou už jednou objevil a poslední keška nás čekala v areálu stezky u Irů lípy. Původně bylo v plánu zahrát na louce ještě nějakou hru, ale protože už se blížila čtvrtá hodina a všichni jsme byli po náročné cestě unavení, vyrazili jsme dál z kopce do města, u autobusového nádraží jsme se potom rozešli k domovům.

Copyright (c) 2007-2015 Junák, středisko Zlatá stezka Prachatice, z.s.
Design: Bytegang.com Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.