Skautské odpoledne v Parkáně (21. září 2024)

Tradiční akce pro veřejnost na začátek školního roku

Skautské odpoledne na Parkáně

V sobotu 21. září proběhlo tradiční Skautské odpoledne na Parkáně, které pro rodiny s dětmi připravili prachatičtí skauti. Akci, plnou zábavy a ukázek skautské činnosti, finančně podpořilo Město Prachatice a Jihočeský kraj.

Děti i dospělí si mohli vyzkoušet různé disciplíny, při kterých zapojili kreativitu, zručnost, sílu i vědomosti. K vidění byl i podsadový stan s fotografiemi z letních táborů. Po splnění úkolů na malé účastníky čekaly drobné odměny a všichni měli možnost opéct si buřty na ohni.

Podobné akce pořádá skautské středisko v zářijovém termínu každoročně už mnoho let. Cílem je přiblížit skautskou činnost veřejnosti, nabídnout dětem zážitky, ke kterým se běžně nedostanou, a zároveň přilákat nové členy.

Skauti plánují i větší zapojení do dalších aktivit ve městě. Už nyní se těší na advent, kdy uspořádají tradiční vázání věnců, a na příští rok chystají oslavu 35 let od obnovení činnosti střediska, která musela být odložena kvůli pandemii.